Manufacturer No:LLC101101
Manufacturer:SST Sensing
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors Alternative to LLE101101 Liquid Level Sensor +125degC M12 polysulfone
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SST Sensing |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| RoHS: | Details |
| Connection Method: | Wire |
| Current Rating: | 2.5 mA |
| Output Type: | Push Pull |
| Description/Function: | Liquid level switches |
| Brand: | SST Sensing |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 4.5 V to 15.4 V |
| Output Configuration: | High in Air |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 15.4 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Unit Weight: | 0.352740 oz |
HOT
LLC105000
Brand:SST Sensing

59630-4-T-02-A
Brand:Littelfuse

CD50CNF10PO
Brand:Carlo Gavazzi
F03-16PT-10M
Brand:Omron Automation and Safety

F03-16PE-5M
Brand:Omron Automation and Safety
LL01-1AA01
Brand:Measurement Specialties

LS-C0-221-P0-C-B-000
Brand:Amphenol / SSI Technologies

20017663-00
Brand:Measurement Specialties

2030100057
Brand:Amphenol Casco

CLH5
Brand:Carlo Gavazzi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






