Manufacturer No:1-2834237-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors 3P REC IP67 VERT T/H CONNNATURE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Type: | Receptacle Connector |
| Number of Positions: | 3 Position |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Current Rating: | 5 A |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Series: | SlimSeal |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Color: | Natural |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Pitch: | 2.5 mm |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 70 |
| Subcategory: | Power |
| Voltage Rating: | 250 VAC |
| Wire Gauge Max: | 18 AWG |
| Wire Gauge Min: | 22 AWG |
| Unit Weight: | 0.042787 oz |
HOT
2363703-1
Brand:TE Connectivity

293702-1
Brand:TE Connectivity / AMP

1740259-2
Brand:TE Connectivity

FLB-C70-352-001
Brand:Amphenol Commercial Products

1-2213231-1
Brand:TE Connectivity / AMP

2359615-1
Brand:TE Connectivity

1-2379237-1
Brand:TE Connectivity

FLM-S21-W0
Brand:Amphenol Commercial Products

FLB-P70-001
Brand:Amphenol Commercial Products

2106135-3
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






