Manufacturer No:1971567-3
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors MINIATURE HERMAPHRODITIC (6P)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Type: | Hermaphroditic |
| Number of Positions: | 6 Position |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | Board to Board |
| Brand: | TE Connectivity |
| Contact Type: | Blade/Socket |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Height: | 2.3 mm |
| Length: | 6.4 mm |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 1900 |
| Subcategory: | Power |
| Width: | 19 mm |
| Unit Weight: | 0.025609 oz |
HOT
2366866-1
Brand:TE Connectivity

293607-1
Brand:TE Connectivity / AMP

3-2834075-2
Brand:TE Connectivity

1-2379237-1
Brand:TE Connectivity

2834012-3
Brand:TE Connectivity / P&B

695402400222
Brand:Wurth Elektronik

1-2834049-3
Brand:TE Connectivity

2058302-2
Brand:TE Connectivity

2213627-4
Brand:TE Connectivity / P&B

FLM-P22-W0
Brand:Amphenol Commercial Products
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






