Manufacturer No:L2C6-30902L08A1500
Manufacturer:Lumileds
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White LUXEON CS CoB Warm-white CoB 90 CRI 3000K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lumileds |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White CoB LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 19 mm x 19 mm |
| Illumination Color: | White |
| Wavelength/Color Temperature: | 3000 K |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 3707 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 90 |
| Viewing Angle: | 115 deg |
| If - Forward Current: | 720 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 33.9 V |
| Length: | 19 mm |
| Width: | 19 mm |
| Height: | 1.6 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Lens Dimensions: | 14.5 mm |
| Lens Shape: | Round |
| Series: | LUXEON CS CoB |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Lumileds |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 72 |
| Subcategory: | LEDs |
| Type: | Single Color LEDs |
HOT
L2C6-30902L02A0600
Brand:Lumileds

150120BS87000
Brand:Wurth Elektronik
LZ1-00UVH0-0000
Brand:ams OSRAM

CMB1306-R160-00PF0U0A30G
Brand:Cree LED

L2C6-30803L10A1500
Brand:Lumileds

L170-5070703600000
Brand:Lumileds

KS DMLQ32.23-7J5L-68-M3W3
Brand:ams OSRAM

LERTDUWS2WN-KBLA-1+MBNA-F+AYAZ-P+NANB-CQ
Brand:ams OSRAM

LZ4-00UBH0-00U4
Brand:ams OSRAM

SMLS14BNTT68
Brand:ROHM Semiconductor
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






