Manufacturer No:XQEACY-00-0000-000000701
Manufacturer:Cree LED
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - Single Color XLamp XQ-E HD Cyan Light Emitting Diode
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cree LED |
| Product Category: | High Power LEDs - Single Color |
| RoHS: | Details |
| Product: | Cyan LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1.6 mm x 1.6 mm |
| Wavelength/Color Temperature: | 490 nm to 510 nm |
| Illumination Color: | Cyan |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 67.2 lm |
| If - Forward Current: | 1.5 A |
| Vf - Forward Voltage: | 2.65 V |
| Lens Shape: | Dome |
| Series: | XQEACY |
| Brand: | Cree LED |
| Configuration: | Single |
| Length: | 1.6 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | LEDs |
| Tradename: | XLamp |
| Type: | Single Color LEDs |
| Viewing Angle: | 130 deg |
| Width: | 1.6 mm |
HOT
GW Q9LR33.PM-M5N3-XX55-1
Brand:ams OSRAM

L1HX-50802D0000000
Brand:Lumileds

L170-5770703600000
Brand:Lumileds
XHP35B-H0-0000-0D0ZA440G
Brand:Cree LED

L2C6-30902L08A1500
Brand:Lumileds

CMB1510-R108-00PF0U0A40G
Brand:Cree LED
CLMWB-FKC-ChjkmNst9aFBB794673
Brand:Cree LED

GW CSSRM3.PM-N6N9-XX56-1
Brand:ams OSRAM

CMB1507-R108-000F0B0A40E
Brand:Cree LED
XPGEWT-01-0000-000000RE2
Brand:Cree LED
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






