Manufacturer No:XPGEWT-01-0000-000000RE2
Manufacturer:Cree LED
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cree LED |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1414 (3535 Metric) |
| Illumination Color: | Cool White |
| Wavelength/Color Temperature: | 5700 K |
| Viewing Angle: | 120 deg |
| If - Forward Current: | 3 A |
| Vf - Forward Voltage: | 3.32 V |
| Length: | 3.45 mm |
| Width: | 3.45 mm |
| Height: | 2.26 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Lens Dimensions: | 1.53 mm x 1.53 mm |
| Lens Shape: | Dome |
| Brand: | Cree LED |
| Product Type: | LED - High Power |
| Subcategory: | LEDs |
HOT
GW Q9LR33.PM-M5N3-XX55-1
Brand:ams OSRAM

L1RX-4080000000000
Brand:Lumileds

150120YS87000
Brand:Wurth Elektronik

KY DMLQ32.23-7H6J-35-J3T3
Brand:ams OSRAM

L1HX-57702D0000000
Brand:Lumileds

LERTDUWS2WN-KBLA-1+MBNA-C+AXAY-T+MBNA-P
Brand:ams OSRAM

L1HX-57902D0000000
Brand:Lumileds

QLS6C-FKW-CY2Y4F093
Brand:Cree LED

XQEACY-00-0000-000000701
Brand:Cree LED

CV94A-FGC-CP1R1HJ1BB7D3D3
Brand:Cree LED
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






