Manufacturer No:DX0505/BL/00
Manufacturer:Bulgin
Type:LED Panel Mount Indicators
Description:LED Panel Mount Indicators Blu LED Indicator 2.8mm Tab
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bulgin |
| Product Category: | LED Panel Mount Indicators |
| RoHS: | Details |
| Illumination Color: | Blue |
| Mounting Hole Size: | 12 mm |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Termination Style: | Wire |
| Lens Color/Style: | Blue Diffused |
| LED Size: | 5 mm |
| If - Forward Current: | 25 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 3.8 V |
| Luminous Intensity: | 1600 mcd |
| Lens Shape: | Round Flat |
| Series: | DX0505 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Bulgin |
| Lens Color: | Blue |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Mounting Type: | Nut and Washer |
| Product: | Indicators |
| Product Type: | LED Panel Mount Indicators |
| other: | 30 |
| Subcategory: | LED Indication |
HOT
1319564
Brand:Phoenix Contact

DX0505/GN/24
Brand:Bulgin

515-1306-0625F
Brand:Dialight

A9F4A2A
Brand:Konica Minolta
WLS15PXRGB0220DSKQP
Brand:Banner Engineering
WLS15PXRGB0220DSSQP
Brand:Banner Engineering

515-1304-0313F
Brand:Dialight

515-1304-0375F
Brand:Dialight

1319573
Brand:Phoenix Contact

CL50PKQ
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






