Manufacturer No:HLMP-2350
Manufacturer:Broadcom Limited
Type:LED Bars and Arrays
Description:LED Bars & Arrays Red 1 Elemt 2 V 45 mcd
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Broadcom Limited |
| Product Category: | LED Bars & Arrays |
| RoHS: | Details |
| Product: | LED Light Bars |
| Illumination Color: | Red |
| Wavelength: | 626 nm |
| Luminous Intensity: | 45 mcd |
| If - Forward Current: | 20 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 2 V |
| Series: | HLMP-2 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Broadcom / Avago |
| Length: | 19.05 mm |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | LED Bars and Arrays |
| other: | 160 |
| Subcategory: | LED Indication |
| Unit Weight: | 0.023986 oz |
HOT
515-1305-0350F
Brand:Dialight

ELM 3-4MMP
Brand:Bivar
WLS15PXRGB0360DSC2
Brand:Banner Engineering

515-1305-1000F
Brand:Dialight

515-1305-0750F
Brand:Dialight

CL50PRGB7Q
Brand:Banner Engineering
WLS70XW600DPWMQ
Brand:Banner Engineering

LEDILA145XD6-XQ
Brand:Banner Engineering
MLPS-RT-4-1206-00-2000-0000-F
Brand:Bivar
WLS15PXRGB0640DSKQP
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






