Manufacturer No:PKG40B1/8
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials .437" LINE IND/ALL STR RIB KNOB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob |
| Shaft Diameter: | 1/8 in |
| Outside Diameter: | 12 mm |
| Height: | 12 mm |
| Material: | Phenolic with Aluminum Insert |
| Design: | Ribbed |
| Color: | Black Silver |
| Indicator Style: | Line on Top and Side |
| Series: | PKG |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Features: | Top spun aluminum inlay |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 5-1437624-9 |
| Unit Weight: | 0.092806 oz |
HOT
JPEPL5034RO
Brand:Amphenol Piher

XBOPL6008NE
Brand:Amphenol Piher

PKS1105B101/4
Brand:TE Connectivity / P&B

JPEPL5371IN
Brand:Amphenol Piher

XEJPL6022NE
Brand:Amphenol Piher

11A11B10
Brand:Vishay / Spectrol

PKD60B101/8
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

1450530000
Brand:Weidmuller

KN500B1/8
Brand:TE Connectivity / P&B
JPEPL5120CR
Brand:Amphenol Piher
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






