Manufacturer No:PKS1105B101/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials KNOB STR KNURL W/ 0-9 NUMERALS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob with Skirt |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 30 mm |
| Height: | 17 mm |
| Material: | Plastic with Aluminum Skirt |
| Design: | Knurled Straight |
| Color: | Black Silver |
| Indicator Style: | Numbers on Skirt |
| Series: | PKS |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Features: | Top spun aluminum inlay |
| Indicator Color: | Black |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 9-1437624-6 |
| Unit Weight: | 0.263990 oz |
HOT
1450530000
Brand:Weidmuller
018-1-11
Brand:Vishay / Spectrol

KN701A1/4
Brand:TE Connectivity / AMP

PKNT60B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KLN1250B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KLN1250A1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

PK50B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PKE90B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KN1251B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B
42004-1B1/4
Brand:Apem
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






