Manufacturer No:78728-0002
Manufacturer:Molex
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors SAS Recep SMT w/cap T&R 0.76AuLF 29ckt
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Serial Connectors |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 29 Position |
| Pitch: | 0.8 mm 1.27 mm |
| Voltage Rating: | 30 V |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Mounting Angle: | Vertical |
| Series: | 78728 |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 55 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Molex |
| Color: | Black |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Part # Aliases: | 787280002 0787280002 |
| Unit Weight: | 0.054463 oz |
HOT
SFP0-3040-L
Brand:Pulse Electronics

2325864-1
Brand:TE Connectivity

78776-0001
Brand:Molex

1658197-1
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

10140369-201LF
Brand:Amphenol FCI

74441-0010
Brand:Molex

2366031-1
Brand:TE Connectivity

2384218-2
Brand:TE Connectivity

10143762-102LF
Brand:Amphenol FCI
203371-1253
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






