Manufacturer No:2085945-7
Manufacturer:TE Connectivity
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors QSFP+ Assy 2x1 Gskt 4LP-All Stacked
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Cage Assemblies |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 76 Position |
| Pitch: | 0.8 mm |
| Voltage Rating: | 120 V |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Termination Style: | Press Fit |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Housing Material: | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Number of Ports: | 2 Port |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 24 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Type: | QSFP+ |
| Unit Weight: | 1.305137 oz |
HOT78715-0004
Brand:Molex

78809-0001
Brand:Molex

54280-0809
Brand:Molex

172473-5004
Brand:Molex

1-2379397-5
Brand:TE Connectivity

UE36-B26200-06A3A
Brand:Amphenol Commercial Products

DH-37-CT2B
Brand:Hirose Connector

2384218-1
Brand:TE Connectivity

U92-L211-1001-70
Brand:Amphenol Commercial Products

FS1Z3820Z640
Brand:Amphenol Commercial Products
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






