Manufacturer No:67926-0002
Manufacturer:Molex
Type:I/O Connectors
Description:I/O Connectors SERIAL ATA POWER CON R CONNECTOR IDT TYPE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | I/O Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Serial Connectors |
| Gender: | Female |
| Number of Positions: | 5 Position |
| Pitch: | 3.81 mm |
| Voltage Rating: | 15 V |
| Contact Plating: | Gold |
| Mounting Style: | Cable Mount |
| Termination Style: | IDC |
| Mounting Angle: | Straight |
| Series: | 67926 |
| IP Rating: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 35 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Molex |
| Color: | Black |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Product Type: | I/O Connectors |
| other: | 546 |
| Subcategory: | I/O Connectors |
| Type: | SATA |
| Part # Aliases: | 0679260002 |
| Unit Weight: | 0.170902 oz |
HOT
87678-1001
Brand:Molex

2227671-2
Brand:TE Connectivity

1367073-1
Brand:TE Connectivity

47018-4002
Brand:Molex

U77-A1110-8000P
Brand:Amphenol Commercial Products

172473-5004
Brand:Molex

UE863G162010361
Brand:Amphenol Commercial Products

ST60-24P(30)
Brand:Hirose Connector

55100-0870
Brand:Molex

67926-0002
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






