Manufacturer No:4911-0-15-15-30-27-04-0
Manufacturer:Mill-Max
Type:Circuit Board Hardware - PCB
Description:Circuit Board Hardware - PCB Solder Tail Receptacle Accp. 0.015-0.025 0.03 Tail
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mill-Max |
| Product Category: | Circuit Board Hardware - PCB |
| RoHS: | Details |
| Product: | Receptacles |
| Type: | Press-Fit |
| Length: | 16.26 mm |
| Outside Diameter: | 1.47 mm |
| Material: | Brass |
| Brand: | Mill-Max |
| Current Rating: | 3 A |
| Mounting Hole Size: | 1.397 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Plating: | Gold |
| Product Type: | Circuit Board Hardware - PCB |
| Series: | 4911 |
| Subcategory: | Hardware |
HOT
2900-2-15-20-75-14-11-0
Brand:Mill-Max

ELM 3-5MMP
Brand:Bivar

0871-0-57-20-82-14-11-0
Brand:Mill-Max
2071566-5
Brand:TE Connectivity / Schrack

1816-0-15-15-23-27-04-0
Brand:Mill-Max
2071566-7
Brand:TE Connectivity / Schrack

4911-0-15-15-30-27-04-0
Brand:Mill-Max

0308-0-15-15-18-27-10-0
Brand:Mill-Max
M2166-3005-al
Brand:RAF Electronic Hardware

2071566-1
Brand:TE Connectivity / Schrack
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






