Manufacturer No:RF4929-000
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC PICO SMD RESETTABLE FUSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 200 mA |
| Maximum Voltage: | 16 VDC |
| Trip Current: | 700 mA |
| Current Rating - Max: | 40 A |
| Resistance: | 3.4 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
HOT
BK-AHCF-V-20-R
Brand:Bussmann / Eaton

EAC10-40-T
Brand:Bussmann / Eaton

0ACJ-1250-TE
Brand:Bel Fuse
BK-AHC-18-R
Brand:Bussmann / Eaton

AHC5A-30-PCBR
Brand:Bussmann / Eaton

EAC10-63
Brand:Bussmann / Eaton

EAC10-50-PCB
Brand:Bussmann / Eaton

AMH-400
Brand:Bussmann / Eaton

AHCFA-18-1P
Brand:Bussmann / Eaton

3425L260/60UR
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






