Manufacturer No:AHCA-15-1P
Manufacturer:Eaton
Type:
Description:Cartridge Fuses Auto 6x32mm PCB Fuse 15A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Eaton |
| Product Category: | Cartridge Fuses |
| RoHS: | Details |
| Series: | AHCA |
| Product: | Ceramic Fuses |
| Current Rating: | 15 A |
| Fuse Type: | Fast Blow |
| Voltage Rating AC: | 500 VAC |
| Voltage Rating DC: | 500 VDC |
| Interrupt Rating: | 20 kA |
| Mounting Style: | Board Mount |
| Termination Style: | Axial |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Bulk |
| Resistance: | 6.6 mOhms |
| Brand: | Bussmann / Eaton |
| Diameter: | 6.3 mm |
| Length: | 32 mm |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Fuses |
HOT
3-139-127
Brand:Schurter

0ACJ-4000-TE
Brand:Bel Fuse

AHCFA-20-PCBHT
Brand:Bussmann / Eaton

3-133-743
Brand:Schurter

AHC5A-30-PCBR
Brand:Bussmann / Eaton

BK-AHC-V-18-R
Brand:Bussmann / Eaton

BK-AHC-V-15-R
Brand:Bussmann / Eaton

BK-AHCF-V-25-R
Brand:Bussmann / Eaton

BK-AHCF-V-20-R
Brand:Bussmann / Eaton

1210L010/90WR
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






