Manufacturer No:FBDIN1
Manufacturer:Littelfuse
Type:Fuse Accessories
Description:Fuse Holder Accessories FBDIN1
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Fuse Holder Accessories |
| RoHS: | Details |
| Series: | FBDIN1 |
| Product: | Adapters |
| Fuse Size / Group: | Class CC / Class G |
| Type: | DIN Rail |
| For Use With: | Fuse Blocks 30 A Midget Class CC Class G |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Current Rating: | 30 A |
| Length: | 56.9 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Number of Poles: | 1 |
| Product Type: | Fuse Accessories |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Fuses |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Width: | 19.56 mm |
| Unit Weight: | 0.412264 oz |
HOT
FHAS100
Brand:Littelfuse

C2201
Brand:Bussmann / Eaton

0FHA0001HXGLO
Brand:Littelfuse

01000063Z
Brand:Littelfuse

56200001009
Brand:Littelfuse

04820020ZXPF
Brand:Littelfuse

01240041H
Brand:Littelfuse

04820012ZXBF
Brand:Littelfuse

BSCR101
Brand:Bussmann / Eaton

01220088Z
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






