Manufacturer No:D6F-01N2-000
Manufacturer:Omron
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors MEMS Flow Sensor 0-1L/Min CityGas 13A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Flow Sensor |
| For Use With: | Natural Gas |
| Range: | 0 L/min to 1 L/min |
| Accuracy: | 3 % |
| Output Voltage: | 1 V to 5 V |
| Operating Supply Voltage: | 10.8 V to 26.4 V |
| Port Size: | 6.35 mm |
| Housing Material: | Aluminum |
| Brand: | Omron Electronics |
| Connection Method: | Cable |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Output Type: | Analog |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | D6F |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | D6F01N2000 |
| Unit Weight: | 1.245171 oz |
HOT
D6F-01N2-000
Brand:Omron Electronics

D6F-50A5-000
Brand:Omron Electronics

AS6031F1-BQFM
Brand:ScioSense

D6F-P0001A1
Brand:Omron Electronics

SFM4100-N2O Legris
Brand:Sensirion
FS1025
Brand:Renesas Electronics

AWM5101VN
Brand:Honeywell

HAFBLF0200CAAX5
Brand:Honeywell

SFC5500-200slm
Brand:Sensirion

81529003
Brand:Crouzet
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






