Manufacturer No:SFM3020
Manufacturer:Sensirion
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Analog Airflow sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Analog Mass Flow Meter |
| Sensor Type: | Flow Meter |
| Range: | - 10 slm to + 160 slm |
| Accuracy: | 3 % |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Port Size: | 19.8 mm |
| Housing Material: | Polyurethane (PUR) |
| Brand: | Sensirion |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Output Type: | Analog |
| Packaging: | Tray |
| Pressure Port: | No Port |
| Product Type: | Flow Sensors |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.05 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.95 V |
| Part # Aliases: | 3.000.401 |
| Unit Weight: | 0.352740 oz |
HOT
LG16-2000D 5 ml/min (10 ml/min)
Brand:Sensirion

SFM3003-300-CL
Brand:Sensirion

AWM3100V
Brand:Honeywell

HAFUHT0020L4AXT
Brand:Honeywell

AWM43300V
Brand:Honeywell

SFM6000D-50SLM
Brand:Sensirion

SFM4100-N2O Legris
Brand:Sensirion

SLI-1000 Liquid Flow Meter
Brand:Sensirion

SFM3020
Brand:Sensirion

LG01-2000A005
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






