Manufacturer No:100R8-457B
Manufacturer:Johnson Electric
Type:Flat Cables
Description:Flat Cables 1.00mm-08-18-B ZIF 1.00mm Pitch Cable
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Johnson Electric |
| Product Category: | Flat Cables |
| RoHS: | Details |
| Product: | Ribbon Cable |
| Number of Conductors: | 8 Conductor |
| Conductor Spacing: | 1 mm |
| Cable Length: | 18 in |
| Insulation Material: | Polyester |
| Conductor Material: | Copper |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Parlex |
| Current Rating: | 1.5 A |
| Pitch: | 1 mm |
| Product Type: | Flat Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Part # Aliases: | 1431-BYY0268LN |
HOT902220736003000
Brand:KYOCERA AVX

3365/34300SF
Brand:3M Electronic Solutions Division

90202/50
Brand:3M Electronic Solutions Division

09180407007
Brand:HARTING

100057-0038
Brand:Molex / Temp-Flex

09180107004
Brand:HARTING

100057-0179
Brand:Molex / Temp-Flex

1832785-1
Brand:TE Connectivity / AMP

100057-0022
Brand:Molex / Temp-Flex

3759/40-100
Brand:3M Electronic Solutions Division
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






