Manufacturer No:7202LA12TPG
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:FIFO
Description:FIFO 1K X 9 CMOS PARALLEL FIF
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | FIFO |
| RoHS: | Details |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Package / Case: | PDIP-28 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Renesas Electronics |
| Height: | 3.3 mm |
| Length: | 34.3 mm |
| Product Type: | FIFO |
| Series: | 7202L |
| other: | 14 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Width: | 7.62 mm |
| Part # Aliases: | IDT7202LA12TPG 7202 |
| Unit Weight: | 0.147798 oz |
HOT
72T36125L5BBG
Brand:Renesas Electronics

7205L15JGI
Brand:Renesas Electronics

7208L20JG
Brand:Renesas Electronics

SN74V3680-15PEU
Brand:Texas Instruments

SN74V293-10PZA
Brand:Texas Instruments

72V02L25JGI8
Brand:Renesas Electronics

SN74ACT2226DW
Brand:Texas Instruments

7208L25JGI
Brand:Renesas Electronics

SN74V235-10PAG
Brand:Texas Instruments

7202LA15JGI
Brand:Renesas Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






