Manufacturer No:SGX-7CO
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors 7 Series CO sensor fixed app - 1000ppm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Carbon Monoxide (CO) |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Operating Supply Voltage: | 1.3 V |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Current Rating: | 1 A |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 1.372069 oz |
HOT
VQ21TBJ
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SHT40-AD1F-R2
Brand:Sensirion

SHT45-AD1B-R2
Brand:Sensirion

SGX-4NH3-1000
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-BLD1
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-7NO-100
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-HCL-30
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PS4-SO2-50
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SEN55-SDN-T
Brand:Sensirion

HS3001
Brand:Renesas Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






