Manufacturer No:SGX-BLD2
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors Battery gases & Hydrogen early leakage detection sensor (H2+CO)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Multi-Gas |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 9 V to 18 V |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Current Rating: | 50 mA |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 18 V |
| Supply Voltage - Min: | 9 V |
| Part # Aliases: | BLD02 |
HOTSHT40I-AD1F-R2
Brand:Sensirion

VQ41TSB
Brand:Amphenol SGX Sensortech
HIH6130-021-001
Brand:Honeywell

PS1-CO-100
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-4SO2
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-4NO2-2E
Brand:Amphenol SGX Sensortech

HPP845E131R5
Brand:Measurement Specialties

STC31-R3
Brand:Sensirion

SGX-F2-5
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-BR2-5
Brand:Amphenol SGX Sensortech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






