Manufacturer No:SEN50-SDN-T
Manufacturer:Sensirion
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Particle Sensor |
| Sensor Type: | Air Quality |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Sensirion |
| Current Rating: | 100 mA |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Packaging: | Tray |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| Series: | SEN5x |
| other: | 45 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Part # Aliases: | 3.000.667 |
HOT
SHT40-AD1F-R2
Brand:Sensirion

SGX-4NH3-300
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PS1-O3-5
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PS1-NO2-50
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-BR2-5
Brand:Amphenol SGX Sensortech

HPMA115C0-004
Brand:Honeywell

SHT45-AD1F-R2
Brand:Sensirion

PS4-CO-1000
Brand:Amphenol SGX Sensortech

EC4-20-SO2
Brand:Amphenol SGX Sensortech

HIH7121-021-001
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






