Manufacturer No:T6793
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors T6793 NDIR CO2 Module 0-2K PPM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Carbon Dioxide (CO2) |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Amphenol Advanced Sensors |
| Current Rating: | 200 mA |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 29.97 mm x 15.6 mm x 8.61 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| Series: | T6793 |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Tradename: | TELAIRE |
HOT
VQ1B
Brand:Amphenol SGX Sensortech

HPP845E131R5
Brand:Measurement Specialties

SGX-BLD1
Brand:Amphenol SGX Sensortech

HIH-4021-004
Brand:Honeywell

SGP41-D-R4
Brand:Sensirion
SLG47115V-DIP
Brand:Renesas / Dialog

STC31-R3
Brand:Sensirion

EC4-1000-H2
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-BLD2
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SHT35-DIS-B2.5kS
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






