Manufacturer No:PID-10.0eV-100B
Manufacturer:Amphenol
Type:Air Quality Sensors
Description:Air Quality Sensors PID sensor 10.0eV lamp MDL 5ppb Range 100ppm 3.6 to 10V supply
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Air Quality Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Gas Sensor |
| Sensor Type: | Total Volatile Organic Compound (TVOC) |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Voltage: | 3.6 V to 10 V |
| Output Voltage: | 3.2 V |
| Brand: | Amphenol SGX Sensortech |
| Current Rating: | +/- 20 mA to +/- 32 mA |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Product Type: | Air Quality Sensors |
| Sensitivity: | 100 PPM |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 10 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.6 V |
HOT
VQ21TBJ
Brand:Amphenol SGX Sensortech

HIH7121-021-001
Brand:Honeywell

DX80N9Q45THA
Brand:Banner Engineering

SHT31A-DIS-B10kS
Brand:Sensirion

NH3-500-Probe
Brand:Amphenol SGX Sensortech
PS1-VOC-500-MOD
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGX-BR2-5
Brand:Amphenol SGX Sensortech

SGP40-D-R4
Brand:Sensirion

PS1-O2-25%
Brand:Amphenol SGX Sensortech

PS1-O3-100
Brand:Amphenol SGX Sensortech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






