Manufacturer No:EVALHB2EDL803XG4CTOBO1
Manufacturer:Infineon
Type:Power Management IC Development Tools
Description:Power Management IC Development Tools
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product: | Evaluation Boards |
| Input Voltage: | 8 V to 17 V |
| Output Voltage: | 12 V |
| Tool Is For Evaluation Of: | 2EDL8034G4C |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Dimensions: | 88 mm x 60.5 mm |
| Output Current: | 8 A |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| Subcategory: | Development Tools |
| Part # Aliases: | EVAL_HB_2EDL803X_G4C SP005956083 |
HOT
QPA3908EVB-01
Brand:Qorvo
EVALHB2EDL803XG4CTOBO1
Brand:Infineon Technologies
DLPLCR90XUVEVM
Brand:Texas Instruments

MAXREFDES182#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

EVAL-LT8306-AZ
Brand:Analog Devices
MAX96714F-BCK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
EVALHB2EDL803XG4BTOBO1
Brand:Infineon Technologies

SATEL-VL53L8
Brand:STMicroelectronics

XG24-EK2703A
Brand:Silicon Labs

MAX18002WEVKIT#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






