Manufacturer No:EVALHB2EDL803XG3CTOBO1
Manufacturer:Infineon
Type:Power Management IC Development Tools
Description:Power Management IC Development Tools
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Type: | Gate Driver |
| Input Voltage: | 48 V |
| Output Voltage: | 12 V |
| Tool Is For Evaluation Of: | 2EDL8034G3C |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Dimensions: | 88 mm x 60.5 mm |
| Output Current: | 8 A |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| Subcategory: | Development Tools |
| Part # Aliases: | EVAL_HB_2EDL803X_G3C SP005956081 |
HOTMAX96714-BAK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
R0C52100XSW06R
Brand:Renesas Electronics

MTi-3-5A-DK
Brand:Movella / Xsens

EVK-M9DR-0
Brand:u-blox
AFE8000EVM
Brand:Texas Instruments
MAX96714R-BBK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ADC32RF55EVM
Brand:Texas Instruments

MAX20431EVKIT#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
DC3190A-D
Brand:Analog Devices

EV23B43A
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






