Manufacturer No:DC3113A
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Power Management IC Development Tools
Description:Power Management IC Development Tools LTC3311-1 12.5A 2MHz Auto Buck
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Demonstration Boards |
| Type: | EMI Filter |
| Input Voltage: | 3 V to 3.6 V |
| Output Voltage: | 1 V |
| Tool Is For Evaluation Of: | LTC3311-1 |
| Series: | LTC3311-1 |
| Brand: | Analog Devices |
| Output Current: | 12.5 A |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
HOT
MAX98388EVSYS#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ABX00080
Brand:Arduino

S2GORADARBGT60LTR11TOBO1
Brand:Infineon Technologies

EVAL-ADG1412LEBZ
Brand:Analog Devices

ABX00087
Brand:Arduino

TMDS64EVM
Brand:Texas Instruments

REFXDPS2201170WBPATOBO1
Brand:Infineon Technologies

ESP32-S2-DevKitM-1-N4R2
Brand:Espressif Systems
MAXREFDES106#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

EVAL-ADMX3652Z
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






