Manufacturer No:EVAL-LT8306-AZ
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Power Management IC Development Tools
Description:Power Management IC Development Tools Low-Iq No-Opto Isolated Flyback Controll
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Evaluation Boards |
| Type: | DC/DC Primary/Secondary Side Controller - Flyback |
| Input Voltage: | 6 V to 36 V |
| Output Voltage: | 12 V |
| Tool Is For Evaluation Of: | LT8306 |
| Series: | LT8306 |
| Brand: | Analog Devices |
| Output Current: | 2 A |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
HOT
CTD453-PT-06B
Brand:Crocus
MAX96714F-BCK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX20431EVKIT#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
102110839
Brand:Seeed Studio

EVAL-ADG1206LEBZ
Brand:Analog Devices

ADC12DJ5200SEEVM
Brand:Texas Instruments
EVALTOLTDC48V3KWTOBO2
Brand:Infineon Technologies

EVAL-ADMX3652Z
Brand:Analog Devices

EVALTOLTDC36V2KWTOBO1
Brand:Infineon Technologies

ABX00087
Brand:Arduino
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






