Manufacturer No:UCLAMP3611ZVTFT
Manufacturer:Semtech
Type:ESD Suppressors
Description:ESD Suppressors / TVS Diodes UCLAMP 1-LINE 3.6V TVS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Semtech |
| Product Category: | ESD Suppressors / TVS Diodes |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | ESD Suppressors |
| Polarity: | Bidirectional |
| Working Voltage: | 3.6 V |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | DFN-2 |
| Breakdown Voltage: | 3.8 V |
| Clamping Voltage: | 7.3 V |
| Vesd - Voltage ESD Contact: | 30 kV |
| Vesd - Voltage ESD Air Gap: | 30 kV |
| Cd - Diode Capacitance: | 81 pF |
| Ipp - Peak Pulse Current: | 80 A |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Semtech |
| other: | 15000 |
| Subcategory: | TVS Diodes / ESD Suppression Diodes |
| Tradename: | MicroClamp |
HOT
PTVS20-015C-H
Brand:Bourns

T4F24AHM3/I
Brand:Vishay Semiconductors

T6N22AHM3/I
Brand:Vishay

T4F30AHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors

T4F47AHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors

T6N20AHM3/I
Brand:Vishay

T4F24AHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors

SMBJ28A
Brand:Vishay General Semiconductor

T6N16AHM3/I
Brand:Vishay

T4F51AHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






