Manufacturer No:SCT39XV-110-Y1R4A008JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 1000V 0.476mH DCR=5.87mOhms11A 1000V AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCT-XV |
| Mounting Style: | Horizontal Mount |
| Termination Style: | Screw |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 476 uH |
| Tolerance: | 30 % |
| Maximum DC Current: | 11 A |
| Maximum DC Resistance: | 5.87 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | 53 mm x 33 mm |
| Height: | 33 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tray |
| Product: | Common Mode Chokes |
| Type: | Automotive |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Ferrite |
| Diameter: | 53 mm |
| Filter Type: | AC Line Filter |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Test Frequency: | 100 kHz |
| Part # Aliases: | UALCT39Y008JH0 |
| Unit Weight: | 3.541506 oz |
HOT
SCN35XV-140-1R7A010JH
Brand:KEMET

SCF39XV-120-S1R5A017JH
Brand:KEMET

SCF56X-400-S2R4B009JH
Brand:KEMET

74279246
Brand:Wurth Elektronik

21850051
Brand:Laird Performance Materials

7427928551
Brand:Wurth Elektronik

SCF39XV-120-1R6A024JH
Brand:KEMET

SCT39XV-180-2R0A015JH
Brand:KEMET

ICI70CGI-222
Brand:EPCOS / TDK

3081804
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






