Manufacturer No:SCT39XV-140-1R8A019JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 1000V 2.7mH DCR=8.66mOhms14A 1000V AEC-Q200 To
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCT-XV |
| Mounting Style: | Horizontal Mount |
| Termination Style: | Screw |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 2.7 mH |
| Tolerance: | 30 % |
| Maximum DC Current: | 14 A |
| Maximum DC Resistance: | 8.66 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | 53 mm x 33 mm |
| Height: | 33 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tray |
| Product: | Common Mode Chokes |
| Type: | Automotive |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Ferrite |
| Diameter: | 53 mm |
| Filter Type: | AC Line Filter |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Test Frequency: | 100 kHz |
| Part # Aliases: | UALCT390019JH0 |
| Unit Weight: | 4.306951 oz |
HOT
7427928601
Brand:Wurth Elektronik

RCM70CGI-471
Brand:EPCOS / TDK

SCF39XV-350-Z1R9B007JH
Brand:KEMET

ACT45C-101-2P-TL000
Brand:TDK

SCF47X-350-S2R1B008JH
Brand:KEMET

SCF39XV-140-S1R6A014JH
Brand:KEMET

SCR39XV-240-Z2R3A010JH
Brand:KEMET

SCN35XV-140-1R7A010JH
Brand:KEMET

SCR39XV-290-Y2R4A004JH
Brand:KEMET

MMZ0603A601ET000
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






