Manufacturer No:SCF56X-550-S2R2C006JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 600V 55A 0.76mH 3-Phase ESR=0.98mohm -40
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCF-XV |
| Mounting Style: | Horizontal Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 760 uH |
| Maximum DC Current: | 55 A |
| Maximum DC Resistance: | 980 uOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 130 C |
| Height: | 45 mm |
| Packaging: | Tray |
| Type: | Common Mode Choke |
| Application: | Industrial |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Nanocrystalline |
| Diameter: | 80 mm |
| Filter Type: | Common mode |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 54 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Part # Aliases: | UALSCF56XS006H |
HOT
7427928601
Brand:Wurth Elektronik

SCF56X-400-S2R4B009JH
Brand:KEMET

30829048
Brand:Wurth Elektronik

SCF39XV-200-2R2A013JH
Brand:KEMET

SCF39XV-440-Z2R0B005JH
Brand:KEMET

74279217
Brand:Wurth Elektronik

SCT39XV-160-1R9A017JH
Brand:KEMET

ACT45C-101-2P-TL000
Brand:TDK

SCF47X-350-S2R1B008JV
Brand:KEMET

SCF39XV-190-S1R9A009JH
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






