Manufacturer No:AT24CSW040-STUM-T
Manufacturer:Microchip
Type:EEPROM
Description:EEPROM 4K 1.7-3.6V 1MHz Ind Tmp 5-SOT23
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TSOT-23-5 |
| Interface Type: | 2-Wire I2C |
| Memory Size: | 4 kbit |
| Organization: | 512 x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Clock Frequency: | 1 MHz |
| Access Time: | 450 ns |
| Data Retention: | 100 Year |
| Supply Current - Max: | 1 mA |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Active Read Current - Max: | 1 mA |
| Brand: | Microchip Technology |
| Operating Supply Current: | 200 uA |
| Operating Supply Voltage: | 1.7 V to 3.6 V |
| Product Type: | EEPROM |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
AT93C46DY6-YH-E
Brand:Microchip Technology

24VL014T/MNY
Brand:Microchip Technology

DS28E01P-100+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

24LC512-E/SN
Brand:Microchip Technology

AT24CSW040-STUM-T
Brand:Microchip Technology

DS2430A+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AT24C512C-SSHD-B
Brand:Microchip Technology

25LC1024T-E/SM
Brand:Microchip Technology

93AA66CT-I/MNY
Brand:Microchip Technology

DS24B33G+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






