Manufacturer No:DFR0847
Manufacturer:DFRobot
Type:Display Modules
Description:Display Modules 0.96" 160x80 Color SPI TFT Display
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Display Modules |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | TFT Display |
| Diagonal: | 0.96 in |
| Display Resolution - Pixels: | 160 x 80 |
| Interface Type: | SPI |
| Brand: | DFRobot |
| Dimensions: | 34 mm x 13.5 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V to 5 V |
| Product Type: | Display Modules |
| Subcategory: | Displays |
HOT
FPM-221W-P4AE
Brand:Advantech

uOLED-96-G2
Brand:4D Systems

FPM-215W-P4AE
Brand:Advantech

ELI121-CRW
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

102110551
Brand:Seeed Studio

IDK-2112R-K2SVA2E
Brand:Advantech

FPM-7211W-P3AE
Brand:Advantech

uLCD-32PTU-NWT
Brand:4D Systems

UEZGUI-1788-70WVT-BA
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

gen4-FT813-43CTP-CLB
Brand:4D Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






