Manufacturer No:gen4-uLCD-43D
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 4.3" 480x272 pixels Slim Display Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | Gen4-uLCD |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Non-Touch |
| Diagonal: | 4.3 in |
| Display Resolution - Pixels: | 480 x 272 |
| Interface Type: | 4-Wire I2C SPI |
| Backlight Type: | White LED |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 127.6 mm x 69.3 mm x 7.9 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 2.222260 oz |
HOT
2403462
Brand:Phoenix Contact

UEZGUI-1788-70WVT-BA
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

IDK-2121WR-K2FHA2E
Brand:Advantech

2402980
Brand:Phoenix Contact

uLCD-43D
Brand:4D Systems

DM-F12A/PC-R30
Brand:IEI

IDS-3206G-80VGA1E
Brand:Advantech

IDS-3221WG-25FHA1E
Brand:Advantech

uLCD-43PT-AR
Brand:4D Systems

4Discovery-50W
Brand:4D Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






