Manufacturer No:FPM-7061T-R3AE
Manufacturer:Advantech
Type:Display Modules
Description:Display Modules 6.5" VGA Ind Monitor w/Resistive TS (VGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | FPM-7061T |
| Product: | LCD Displays |
| Type: | Resistive |
| Diagonal: | 6.5 in |
| Display Resolution - Pixels: | 640 x 480 |
| Interface Type: | USB |
| Backlight Type: | LED |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 199 mm x 151 mm x 46.1 mm |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
HOT
MIKROE-4312
Brand:Mikroe

ELI70-CR
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

MIKROE-3509
Brand:Mikroe

ELI156-IPHW
Brand:Future Designs Inc. (FDI)

000287
Brand:Soldered

IDK-2112R-K2SVA2E
Brand:Advantech

20-101-0537
Brand:DIGI

2402981
Brand:Phoenix Contact

IDK-2108N-K2SVA2E
Brand:Advantech

ELI70-CP
Brand:Future Designs Inc. (FDI)
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






