Manufacturer No:gen4-uLCD-50DT
Manufacturer:4D Systems
Type:Display Modules
Description:Display Modules 5.0" 800x480 pixels Slim Display Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 4D Systems |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | Gen4-uLCD |
| Product: | TFT-LCD Displays |
| Type: | Resistive |
| Diagonal: | 5 in |
| Display Resolution - Pixels: | 800 x 480 |
| Interface Type: | 4-Wire I2C SPI |
| Backlight Type: | White LED |
| Brand: | 4D Systems |
| Dimensions: | 142.8 mm x 77.9 mm x 7.8 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Operating Supply Current: | 440 mA |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 3.626163 oz |
HOT
MIKROE-4174
Brand:Mikroe

gen4-4DCAPE-50CT-CLB
Brand:4D Systems

FPM-817S-R6AE
Brand:Advantech

IDK-1119R-35SXA1E
Brand:Advantech

FPM-7211W-P3AE
Brand:Advantech

FPM-3151G-R3BE
Brand:Advantech

96KVM-H17V8U-UK
Brand:Advantech

FPM-7151W-P3AE
Brand:Advantech

uLCD-90D
Brand:4D Systems

IDK-2112R-K2SVA2E
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






