Manufacturer No:CAB008A12GM3T
Manufacturer:Wolfspeed
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules SiC Module 8mohm 1200V 48 mm AIN GM3 Half-Bridge Industrial Gen 3 Pre-Applied TIM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wolfspeed |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power MOSFET Modules |
| Type: | Half Bridge Module |
| Technology: | SiC |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 4 V 15 V |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Package / Case: | 51 mm x 42.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | WolfPACK |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Wolfspeed |
| Configuration: | Dual |
| Id - Continuous Drain Current: | 182 A |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 8 mOhms |
| other: | 54 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 1.2 kV |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 3.6 V |
HOTDF11MR12W1M1HFB67BPSA1
Brand:Infineon Technologies

APT50M60L2VRG
Brand:Microchip Technology

VS-ENK025C65S
Brand:Vishay Semiconductors

BSM120D12P2C005
Brand:ROHM Semiconductor

SA111PQA
Brand:Apex Microtechnology

BSM400D12P3G002
Brand:ROHM Semiconductor

IXFN132N50P3
Brand:IXYS

VS-VSKE320-08PBF
Brand:Vishay Semiconductors

DF30AA160
Brand:SanRex

CAB450M12XM3
Brand:Wolfspeed
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






