Manufacturer No:STPSC30G12WLY
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:Schottky Diodes & Rectifiers
Description:Schottky Diodes & Rectifiers Automotive 1200 V 30 A Silicon Carbide Diode
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| RoHS: | Details |
| Product: | Schottky Rectifiers |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-247-2 |
| Configuration: | Single |
| Technology: | SiC |
| If - Forward Current: | 30 A |
| Vrrm - Repetitive Reverse Voltage: | 1.2 kV |
| Vf - Forward Voltage: | 1.35 V |
| Ifsm - Forward Surge Current: | 250 A |
| Ir - Reverse Current: | 15 uA |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Product Type: | Schottky Diodes & Rectifiers |
| other: | 600 |
| Subcategory: | Diodes & Rectifiers |
HOT
UMZ18NT106
Brand:ROHM Semiconductor

SE20NDHM3/I
Brand:Vishay Semiconductors
S3AFGHM3/I
Brand:Vishay Semiconductors

VS-3C16ET07S2L-M3
Brand:Vishay Semiconductors
SE20DTLG-M3/I
Brand:Vishay Semiconductors
SE20DTGHM3/I
Brand:Vishay Semiconductors

SE8D20GHM3/H
Brand:Vishay Semiconductors

EPCS1SI8N
Brand:ALTERA

TP5.0SMDJ170CA
Brand:Littelfuse

SE30NGHM3/I
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






