Manufacturer No:KTDM4G3C818BGCEAT
Manufacturer:SMART
Type:DRAM
Description:DRAM DRAM DDR3(L) 4GB 512MX8 1866Mbps 1.35V/1.5V 78-FBGA Commercial
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SMART |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR3L |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-78 |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Organization: | 512 M x 8 |
| Memory Size: | 4 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 933 MHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.575 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.283 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | KTDM |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | SMARTsemi |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 210 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT40A1G16KH-062E AIT:E
Brand:Micron

D5116AN9CXGXN-U
Brand:Kingston

MT53E512M32D2FW-046 AAT:D
Brand:Micron

MT40A512M16TB-062E:R TR
Brand:Micron

MT46V64M8P-5B:J
Brand:Micron

MT41K64M16TW-107 AAT:J
Brand:Micron

MT41K512M16VRP-107 IT:P
Brand:Micron

MT48LC2M32B2B5-6A IT:J
Brand:Micron

IS42S32200L-6TL
Brand:ISSI

MT62F1G64D8EK-031 WT:B
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






