Manufacturer No:P29037-M1
Manufacturer:Amphenol
Type:DC Power Cords
Description:DC Power Cords 4 PIN 14AWG FEMALE RECPT1M
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | DC Power Cords |
| RoHS: | Details |
| Connector End A: | Socket |
| Connector End A Pin Count: | 4 Position |
| Connector End B: | Pigtail |
| Connector End B Pin Count: | - |
| Wire Gauge - AWG: | 14 AWG |
| Cable Length: | 1 m |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Brand: | Amphenol SINE Systems |
| Current Rating: | 15 A |
| Gender: | Female |
| Product Type: | DC Power Cords |
| Series: | PowerBOSSlite M22 |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Power Cords |
| Tradename: | PowerBOSSlite |
HOT
P29012-M10
Brand:Amphenol SINE Systems

214756-1102
Brand:Molex

FPC-532-DC
Brand:MultiTech

214755-2023
Brand:Molex

216621-1033
Brand:Molex

214756-1062
Brand:Molex

CA0161A22605012
Brand:Amphenol Tuchel

1300150076
Brand:Molex

214755-2063
Brand:Molex

216620-1023
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






