Manufacturer No:MLX91220KDC-ABF-050-RE
Manufacturer:Melexis
Type:Current Sensors
Description:Board Mount Current Sensors Gen.2 Int.Cur.Sensor SOIC8NB5V50mV/AFixed Vref
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Melexis |
| Product Category: | Board Mount Current Sensors |
| RoHS: | Details |
| Current Rating: | 20 mA |
| Sensor Type: | Current Sense |
| Type: | Integrated Current Sensor |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Response Time: | 3 us |
| Frequency Range: | DC to 300 kHz |
| Output Type: | Ratiometric |
| Series: | MLX91220 |
| Qualification: | AEC-Q100 |
| Brand: | Melexis |
| Height: | 1.73 mm |
| Length: | 4.98 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Output Voltage: | 10 V |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Current Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 3.99 mm |
HOT
CT415-HSN850MR
Brand:Crocus

MCA1101-50-5
Brand:ACEINNA

TMCS1101A1BQDRQ1
Brand:Texas Instruments

CSNV700N-355
Brand:Honeywell

CT110FDV-ID6
Brand:Crocus

TMCS1107A1BQDT
Brand:Texas Instruments

CT430-HSWF50MR
Brand:Crocus
ACS772KCB-150B-SMT-T
Brand:Allegro MicroSystems

PM2165.125NLT
Brand:Pulse Electronics

TMCS1108A3UQDT
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






