Manufacturer No:CT220BMC-HS5
Manufacturer:Crocus Technology
Type:Current Sensors
Description:Board Mount Current Sensors XtremeSense High Linearity High-Resolution Contactless Current Sensor 6-lead DFN +/-1.5 mT Very High Accuracy H-Temp
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Crocus Technology |
| Product Category: | Board Mount Current Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensor Type: | Current Sense |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 5.5 V |
| Response Time: | 20 us |
| Accuracy: | 0.50% |
| Frequency Range: | 200 kHz |
| Output Type: | Analog |
| Brand: | Crocus |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Package / Case: | SOT-23 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Current Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Tradename: | XtremeSense |
HOTACS37612LLUATR-010B3
Brand:Allegro MicroSystems

CT417-HSN820MR
Brand:Crocus

CT452-H00MRSN08
Brand:Crocus

CT452-H06MRSN08
Brand:Crocus

MCA1101-50-5
Brand:ACEINNA

CT110FDV-ID6
Brand:Crocus

TLE4971A120N5E0001XUMA1
Brand:Infineon Technologies

CT415-HSN820DR
Brand:Crocus

SI8540-B-FWR
Brand:Skyworks Solutions Inc.

FG-R05-3A
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






