Manufacturer No:102110547
Manufacturer:Seeed Studio
Type:System-On-Modules - SOM
Description:System-On-Modules - SOM Nvidia Jetson TX2 NX Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | System-On-Modules - SOM |
| Form Factor: | SO-DIMM |
| Processor Brand: | NVIDIA |
| Processor Type: | Jetson TX2 NX |
| Frequency: | - |
| Maximum RAM Capacity: | 4 GB |
| Installed RAM: | 4 GB |
| Operating Supply Voltage: | - |
| Interface Type: | DP DSI Ethernet HDMI MIPI-CSI PCIe Video |
| Dimensions: | 69.6 mm x 45 mm |
| Brand: | Seeed Studio |
| Product Type: | System-On-Modules - SOM |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Computing |
HOT
102110758
Brand:Seeed Studio

110110146
Brand:Seeed Studio

MIO-5375C7-Q4A1
Brand:Advantech

110110147
Brand:Seeed Studio

UPN-EDGE-APLP4F-A10-0864
Brand:AAEON UP

34009-0832-16-5
Brand:Kontron

FIT0871
Brand:DFRobot

110991327
Brand:Seeed Studio

102110423
Brand:BeagleBoard by Seeed Studio

102110420
Brand:BeagleBoard by Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






