Manufacturer No:SM-K26-XCL2GI
Manufacturer:Xilinx
Type:System-On-Modules - SOM
Description:System-On-Modules - SOM K26I SOM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Xilinx |
| Product Category: | System-On-Modules - SOM |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| RoHS: | Details |
| Series: | K26 |
| Form Factor: | - |
| Processor Brand: | Xilinx |
| Processor Type: | XCK26-SFVC784-2LV-I |
| Frequency: | 533 MHz 1.33 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 4 GB |
| Installed RAM: | 4 GB |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Interface Type: | CAN GPIO I2C SDIO SPI UART USB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Dimensions: | 77 mm x 60 mm x 10.9 mm |
| Battery Backup Switching: | Backup Battery |
| Brand: | Xilinx |
| Cache Memory: | L2 |
| Chipsets: | K26I |
| Description/Function: | Adaptive System On Module |
| Flash: | 64 MB 16 GB |
| Memory Size: | 4 GB |
| Memory Type: | DDR4 |
| On-Board Storage Size: | 16 GB |
| On-Board Storage Type: | eMMC |
| Power Consumption: | 15 W |
| Product Type: | System-On-Modules - SOM |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Computing |
| Tradename: | Kria |
HOT
5585
Brand:Adafruit

WAFER-TGL-U-i5-R10
Brand:IEI

102110420
Brand:BeagleBoard by Seeed Studio

UPN-EDGE-EHLPJ4-A10-0432
Brand:AAEON UP

BNUC11TNKI50001
Brand:Intel

110991327
Brand:Seeed Studio

B524MEA
Brand:Particle

AIMB-205G2-00A1E
Brand:Advantech

453-00138
Brand:Laird Connectivity

102110758
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






