Manufacturer No:TLK2201BRCP
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Ethernet ICs
Description:Ethernet ICs 1.0 to 1.6 Gb Ethernet Transceiver
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Ethernet ICs |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | HVQFP-64 |
| Product: | Ethernet Transceivers |
| Standard: | - |
| Number of Transceivers: | 1 Transceiver |
| Data Rate: | 1 Gb/s to 1.6 Gb/s |
| Interface Type: | 10 bit JTAG |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Series: | TLK2201B |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Texas Instruments |
| Height: | 0.8 mm |
| Length: | 10 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Ethernet ICs |
| other: | 160 |
| Subcategory: | Communication & Networking ICs |
| Supply Current - Max: | 111 mA |
| Supply Voltage - Max: | 2.7 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.3 V |
| Width: | 10 mm |
| Unit Weight: | 0.008004 oz |
HOT
KSZ8895MQXCA
Brand:Microchip Technology

VSC8479YYY
Brand:Microchip Technology

MAX3841ETG+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

VSC8489YJU-16
Brand:Microchip Technology

KSZ8695P
Brand:Microchip Technology

ADN4605ABPZ
Brand:Analog Devices

GPY212C0VC
Brand:MaxLinear

ADIN1200CCP32Z
Brand:Analog Devices

WGI210AT S LJXQ
Brand:Intel
DP83TC812SRHARQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






