Manufacturer No:KSZ8695P
Manufacturer:Microchip
Type:Network Controller & Processor ICs
Description:Network Controller & Processor ICs Integrated Multi-Port PCI Gateway Solution
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Network Controller & Processor ICs |
| RoHS: | Details |
| Series: | KSZ8695 |
| Product: | Multi-Port PCI Gateway |
| Data Rate: | 100 Mb/s |
| Frequency: | 166 MHz |
| Interface Type: | Ethernet UART Wireless |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V |
| Operating Supply Current: | 235 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | PBGA-289 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Microchip Technology |
| Core: | ARM922T |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Network Controller & Processor ICs |
| other: | 84 |
| Subcategory: | Communication & Networking ICs |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
HOT
MAX4359EWG+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ADIN1200BCP32Z
Brand:Analog Devices

KSZ8041NLI-TR
Brand:Microchip Technology

DP83TC812SRHATQ1
Brand:Texas Instruments

DP83TG720SWRHARQ1
Brand:Texas Instruments
DP83TC813SRHFRQ1
Brand:Texas Instruments

KSZ8695P
Brand:Microchip Technology

COM20020I-DZD
Brand:Microchip Technology

LAN9252V/ML
Brand:Microchip Technology

KSZ8081MLXCA
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






