Manufacturer No:TLK111PT
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Ethernet ICs
Description:Ethernet ICs Ind Temp 10/100Mbs Transceiver
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Ethernet ICs |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LQFP-48 |
| Product: | Ethernet Transceivers |
| Standard: | 10BASE-T 100BASE-FX 100BASE-TX |
| Number of Transceivers: | 1 Transceiver |
| Data Rate: | 10 Mb/s 100 Mb/s |
| Interface Type: | MII RMII |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | TLK111 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Texas Instruments |
| Pd - Power Dissipation: | 270 mW |
| Product Type: | Ethernet ICs |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Communication & Networking ICs |
| Supply Current - Max: | 10 uA |
| Supply Voltage - Max: | 3.3 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Unit Weight: | 0.006409 oz |
HOT
SY89540UMY
Brand:Microchip Technology
VSC8562XKS-14
Brand:Microchip Technology
WGI219LM SLKJ2
Brand:Intel

KSZ8721BT
Brand:Microchip Technology
DP83TC812SRHARQ1
Brand:Texas Instruments
LAN8830/PSA
Brand:Microchip Technology

GPY211C0VC
Brand:MaxLinear

GPY212C0VC
Brand:MaxLinear

14230R-1500
Brand:Renesas / Dialog

VSC7429XJG-02
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






